Church of Euthanasia

The One Commandment:
"Thou shalt not procreate"

The Four Pillars:
suicide · abortion
cannibalism · sodomy

Human Population:
SAVE THE PLANET
KILL YOURSELF
Translate button

Chris Korda z najnowszym krążkiem dla Chapelle XIV

Chris Korda wydaje kolejny album, którego nie potrafimy sklasyfikować

Paweł Chałupa

Chris Korda wydaje swój drugi album w 2022 roku. Krążek More Than Four ukaże się 19 września nakładem Chapelle XIV. Jak zwykle spodziewamy się niespodziewanego. Sprawdź szczegóły wydawnictwa.

Chris Korda jest muzykiem i artystą elektronicznym, antynatalistą, twórcą oprogramowania i założycielem Kościoła Eutanazji. Jako muzyk elektroniczny, Korda wydała osiem albumów i sześć EP-ek. Korda odbyła wiele tras koncertowych po Europie w związku z albumami Six Billion Humans Can’t Be Wrong i The Man of the Future wydanymi przez niemiecką wytwórnię International Deejay Gigolo Records. Amerykańska artysta była pionierką w stosowaniu złożonych polimetrów w muzyce techno i opracowała własne oprogramowanie do komponowania i występowania na żywo.

  Chris Korda / fot. Nina Raasch

More Than Four, który ukaże się 19 września nakładem Chapelle XIV, to album, w którym bostońska artystka przeciwstawia się konwencjonalnemu techno. Korda stosuje nieparzyste sygnatury czasowe i skomplikowane polimetry w 11 nagranych utworach. Krążek będzie dostępny w wersji cyfrowej (z trzema bonusowymi utworami) oraz na winylu.

Znana z wywrotowego podejścia do muzyki elektronicznej Korda napisała More Than Four, używając stworzonego przez siebie oprogramowania o nazwie Polymeter. Odnosząc się do ogólnego rytmu 4/4 jako „więzienia przyjemności” oznajmiła, iż „homogenizacja kultury jest uosobieniem industrializmu, motywowanego potrzebą standaryzacji konsumpcji”.

More Than Four będzie drugim po kwietniowym albumie Kordy zatytułowanym Passion For Numbers, wydanym przez Mental Groove Records. Retrospektywna wystawa jej prac o nazwie The (Wo)Man Of The Future jest obecnie prezentowana w Le Confort Moderne w Poitiers we Francji.

Chris Korda – More Than Four – tracklista

 1. Virtue Signal
 2. Ticking
 3. More Than Four
 4. Moonchego
 5. Shelter in Bass
 6. Pleasant Mistake
 7. LCM
 8. Charlie’s Big Break
 9. Lodidi
 10. Kahelo
 11. Heard a Moon
 12. Interago
 13. Kasita Mondo
 14. Planet Broke
 top  email the Church of Euthanasia